KÁRPÁT-MEDENCEI CSALÁDSZERVEZETEK SZÖVETSÉGE

Együtt könnyebb...

Várostisztítási akció, felelősséggel a szebb környezetünkért

2021. április 29.

Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata a Föld Napja alkalmával szemétszedési, várostisztítási akciót hirdetett, amelyre nagyon sok civil szervezet, köztük egyesületünk is bejelentkezett.

Az akció célja, üzenete a közös társadalmi felelősség, környezetünk tisztán tartása és a környezettudatos gondolkodás népszerűsítése. Mivel egyesületünk célkitűzései között szerepel a „A nagycsaládosok környezettudatos életmódra nevelése”, ezért egyértelmű volt az akcióban való részvételünk. A  egtisztítandó területet az Önkormányzat jelölte ki számunkra. Az Önkormányzat biztosította a gyűjtéshez a zsákokat, kesztyűket, kötözőket, a csomagban még csokit is találtunk, amelynek mindenki nagyon örült. Mivel nem tudott minden előzetesen bejelentkező eljönni, így az ő csokijukat a gyerekek kapták meg. 19 -en gyűltünk össze az akcióra, köztünk volt 3 kislány és két kamaszfiú is. Sajnos nagyon sok eldobott csikket szedtünk össze az utak mentén, rengeteg volt az eldobott palack. Összesen 24 zsák szemetet szedtünk össze. Elszomorodtunk a sok-sok eldobott szemét látványától, a felelőtlen emberek viselkedésétől. Nagyon jó közösségépítő program volt, úgy éreztük tettünk valamit városunk tisztaságáért, a szebb és élhetőbb környezetünkért.

Orbán Józsefné
Mosonmagyaróvári Nagycsaládosok Életfa Egyesülete

 

 

 

 « Vissza Vissza a lap tetejére

Hírlevél feliratkozásEseménynaptár

Közelgő események

október 22.

10:00

Beregszász, Kárpátalja

Régiós Találkozó

Találkozó
KCSSZ

október 23.

17:00

Muzslya, Vajdaság

Jubiláns bál 2021

Esemény
Don Bosco Családok Egyesülete

október 30.

14:00

Budiszava-Tiszakálmánfalva, Vajdaság

XV. Sulisztár

Esemény
Petőfi Sándor ME Tiszakálmánfalva