KÁRPÁT-MEDENCEI CSALÁDSZERVEZETEK SZÖVETSÉGE

Együtt könnyebb...

Gyermekbarátok májusi beszámolója

2022. június 1.

 

Május 14.-én a Jézus Szent Szíve plébánia és a Gyermekbarátok egyesülete közösen Templomsétát szerveztünk.

 

A cél az volt, hogy a város nevezetes, gyakran feledésbe merült templomainak történetét megismerjék az érdeklődők. A startállomásnak számító Jézus Szíve Templom mellett többek között a Zentai Zsinagógát, a Szent Antal, Szent István, Szent Ferenc, Kis Szent Teréz, a Szerb Ortodox templomot néztük meg. A templom sétát idén első alkalommal tartottuk meg a községben. Olyannyira nagy volt az érdeklődés, hogy már a következőn gondolkodunk és több látnivalóval is bővítenék a programot.

 

Május 21.-én a Múzeumok világnapja alkalmából, játékos múzeum látogatást szerveztünk, a Mamutok világa címmel.

 

A program első része Búrány Katalin tárlatvezetése volt, az érdeklődők körbe nézhettek a Múzeum falain belül. Majd ezt követően a mamut előtti térben foglaltunk helyet. Ugyanis a kézműves foglalkozás a 3D mamut készítés volt, illetve egy barlang rajz. De a múzeumban megtetszett részt is le lehetett rajzolni. A szorgos kezek gyorsan eredményes munkát produkáltak.

 

Majd május 28.-án részt vettünk, illetve képviseltük egyesületünket a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége májusi Közgyűlésén.

 

Az egyesületünk továbbra is tervezi és szervezi az újabb programokat.

 

 

 

 

 « Vissza Vissza a lap tetejére

Hírlevél feliratkozásEseménynaptár