Rekettyés október
Október 14.
A gyertyakészítő műhelyben már elkezdődött az alkotás. Méhviasz gyertyák készültek többféle technikával. S közben sok érdekességet tudtunk meg a méhekről, a méhviasz gyertya jótékony hatásairól.
Októberi start
A hónap elejétől beindultak a szakkörök. Egyes foglalkozásokra már teljesen beteltek a helyek, de aki szeretne alkotni és elsajátítani a kézműves technikákat, mindenképp kapcsolódhat a kialakult csoporthoz. Íme:
Október 18-án, pénteken 18 órai kezdettel Családi Társasjátékestet szerveztünk a Teremi út 27. szám alatt.
Szeretnénk már kis kortól megszerettetni a gyerekekkel a társasjátékokat, hiszen nincs jobb, mint amikor az egész család együtt ül le az asztalhoz játszani. Játékok vannak, de hozhattok kedvenceket az otthoni készletből is.
A belépés díjtalan. A program nemcsak családoknak szól. Innivalóról és harapnivalóról gondoskodunk.
Október 29
Volfer Flóra tanítványunk a Kriza János balladaéneklő verseny megyei szakaszán első helyezést ért el, így továbbjutott az országos döntőbe, amelynek Sepsiszentgyörgy ad otthont idén novemberben.
Flóra előadásában A halálra táncoltatott leány balladájának visai változatát hallhatta a zsűri, amelyet legjobbnak ítélt az V-VIII. osztályosok korcsoportjában. Szeretettel gratulálunk!
Évről évre egyre nagyobb érdeklődés övezi a Rekettye Kulturális Egyesület képzéseit, foglalkozásait, amelyek néphagyományaink megismertetését célozzák. Népszokásaink, népi kismesterségeink, népművészetünk és a természetes alapanyagok iránt megnőtt az érdeklődés. Napjainkban tudatosan fordulunk gyökereinkhez.
Ezeknek az igényeknek eleget téve hívtuk életre alábbi programjainkat, amelyek a néphagyomány olyan területeivel szeretné megismertetni a kisgyermekeket, diákokat, amelyek az iskolai tananyagban nem szerepelnek ugyan, de nem hiányozhatnak a felnövekvő generációk alapműveltségéből.
A gyerekek korosztályuknak megfelelő interaktív foglalkozásokon vehetnek részt, melynek menete igazodik a jelentkezők életkorához.
Hangszersimogató
Népi hangszereket (pásztorfurulya, citera, hegedű, brácsa, nagybőgő, ütőgardon, koboz) bemutató interaktív foglalkozás.
Kézműves műhelyek
Lehetőséget nyújt a fafaragás, gyékényfonás, tojásírás, bútorfestés, nemezelés, kötélverés, kosárfonás, gyertyakészítés, szövés, gyöngyfűzés, hímzés, íjászat, batikolás, agyagozás technikáinak elsajátítására.
Esztendőtől esztendeig
Az év kiemelkedő ünnepeihez köthető program, amely megismerteti a résztvevőkkel a hónapok régi magyar neveit, elődeink által használt időjósló technikákat, jeles napos ünnepeinkkel kapcsolatos szokásokat.
Bőröndmúzeum
A múzeumpedagógia egyik módszere ez a „vándorkiállítás”, amelyre bőrönddel érkezik a foglalkozásvezető. A bőrönd olyan tárgyakat rejt, amelyek révén játékosan kiegészítő ismereteket szerezhetnek a gyermekek magyar nyelv és irodalom, technika, népismeret, történelem és életvitel műveltségi területekről.
Környezettudatos életre nevelés
A paraszti önfenntartó életszemléletben gyökerező praktikák, technikák elsajátítása, mint mosószappankészítés, natúr kozmetikum készítés, növényi festés.
Társasjáték nap
Játékok egész arzenálját visszük mahunkkal egy-egy ilyen alkalomra. Minden korosztály számára élményt és feltöltődést nyújt.
A foglalkozások helyszíne lehet iskolai, óvodai terem vagy egyesületünk székhelye. Óvodai és iskolai csoportok (előkészító osztály-XII. osztály) jelentkezhetnek.
A programok időtartama 1-4 óra.