Pályázat projektkoordinátori munkakörre
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége álláspályázatot hirdet nemzetközi projektkoordinátor feladatkörre:
Krizsán Vilmos a KCSSZ új elnökhelyettese
Március 20-án megtartotta éves közgyűlését a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége. A küldöttek elfogadták a Szövetség új Alapszabályzatát, a 2015. évről készült költségvetési és tevékenységi beszámolót, valamint a 2016. évi tervezeteket. Török Dénes lemondása miatt új elnökhelyettest választottak a küldöttek: március 20-ától a posztot Krizsán Vilmos, a Vajdasági Nagycsaládos Egyesületek Szövetségének elnöke tölti be.
Könyvbemutató Moholon
Március első hétvégéjén könyvbemutatót tartottak Moholon a nyugdíjas-egyesület székházában, ahol a bélafalvi Boldizsár Béla mutatta be az élettörténetének jelentősebb mozzanatait összefoglaló Vándorszékely hazatalál című könyvet. A rendhagyó könyvbemutatót a Boldizsár Bélával hosszú évek óta jó barátságot ápoló moholi Aranyos család szervezte a családtagok és ismerősök számára. A könyvbemutatón Aranyos Boglárka köszöntötte a hatgyermekes Boldizsár házaspárt, és mutatta be a hallgatóságnak Boldizsár Bélát. Ezután Fehér Nóra, a Kormorán együttes énekese előadta az Elindultam szép hazámból című dalt, majd az egybegyűltek közösen elénekelték a magyar és a székely himnuszt is.
Elismerés a csongrádi nagycsaládosoknak
A BÖLCSŐ Nagycsaládosok Csongrádi Egyesülete 2016.03.13-án ünnepelte alapításának negyedszázados évfordulóját. A rendezvényen többek között megjelent Bedő Tamás, Csongrád város polgármestere, Pataki János, a KCSSZ és Székely Hajnalka, a NOE elnöke.
A köszöntőket követően Havasi Jánosné, a megyei közgyűlés tagja bejelentette hogy az egyesület munkájának elismeréséül a megyei önkormányzat a a csongrádi nagycsaládosoknak a "Csongrád Megye Civil Szervezete",díjat adományozza. A bál gyermekek szereplésével, születésnapi tortával, majd fergeteges tánccal és zenével folytatódott, a felnőttek számára egészen hajnalig.
Megemlékezés Szabadkán
A Szabadkai Nagycsaládos Egyesület március 19-én ünnepli meg az 1848-as forradalom 168. évfordulóját. A megemlékezés Szabadkán, a Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület székházában, 15 órakor kezdődik. A rendezvényen versekkel, zenével és énekkel lépnek fel az iparos egyesület citerásai és a nagycsaládos egyesület tagjai. A programot az általános és középiskolások „Ki tud többet 1848-ról” című vetélkedője zárja.
Keretmegállapodás tehetséges fiatalok támogatására
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége együttműködési keretmegállapodást kötött a Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvánnyal (KMTA). Ez az egyezség lehetőséget nyújt a tagszervezeteinkhez csatlakozott családoknak, hogy jelentkezzenek a KMTA programjaira, pályázataira, amelyeket tanulmányaikban, sport- és művészeti tevékenységeikben eredményes fiatalok számára írnak ki a jövőben. Azoknak a tehetséges fiataloknak, akiket érdekelnek az Alapítvány pályázati kiírásai, első lépésként regisztrálniuk kell a www.kmta.hu/regisztracio.php weboldalon. További részletek az Alapítványról a www.kmta.hu honlapon, a regisztrációról pedig a csatolmányban találhatók.
Megemlékezések március 15-én
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének magyarországi és határokon túli tagszervezetei idén is több rendezvényen emlékeznek meg a 168 évvel ezelőtt, március 15-én kezdődött forradalomról és az azt követő szabadságharcról. A nagykállói ünnepségen Pataki János, a Szövetség elnöke koszorúzza meg a hősök városi emlékművét. Kárpátalján Tiszaháton és Beregszászon lesznek megemlékezések, a Vajdaságban pedig a Szabadkai Nagycsaládos Egyesület rendez március 19-én ünnepséget a Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesületben.
Rév elnyerte Románia Kulturális Települése 2016 címet
A Sebes- Körös menti község a kultúra, a népművészet, a gasztronómia és a turizmus terén elért eredményeit Hasas János alpolgármester mutatta be. A Legszebb Romániai Falvak Egyesület(AFSR) 2014-ben hirdette meg először a Románia kulturális települése programot, Franciaország Romániai Nagykövetségének és a Wallonie-Bruxelles Bukaresti Delegációjának pártfogásával. Célja a román falu kulturális és turisztikai hagyatékának bemutatása. A jelentkező falvak előselejtezőn vettek részt majd a a több száz település közül kiválasztott 25 falu vagy község a döntőben egy szakzsűri előtt mutatták be kulturális programjaikat. Azon településeket, amelyek elérték a legkevesebb 80-as pontszámot a maximálisan elérhető 100-ból a 2016-os évre Romániai Kulturális Településnek nyilvánították.