Idén is gazdag programmal köszöntik a házasságot a pécsiek
Bár a Házasság Hete hivatalosan február 6-án kezdődik, a pécsiek egy „szerelmi kalandtúrával” már január 30-ától megkezdik a ráhangolódást az ünnepre. A kezdeményezés játékos formában segít a pároknak az egymás iránti figyelem erősítésében. A nyitóprogramra február 6-án a Dóm téren kerül sor, majd egy héten keresztül, változatos helyszíneken és rendezvényekkel ünneplik a pécsiek a házasság intézményét.
Életekről várnak meséket a debreceni nagycsaládosok 2016-ban is
A debreceni Mosolyvirág Nagycsaládosok Egyesületi nyolcadik alkalommal hirdeti meg Életmesék című pályázatát. Az évről-évre nagy sikerrel megrendezett kezdeményezésre idén április 10-éig lehet pályázni. Az eredményhirdetésre május 15-én, a díjkiosztó ünnepségre júniusban kerül majd sor. A szervezők 2016-ban is a „Szülők, nagyszülők életmeséi” és az „Amikor kicsi voltál…/ Amikor kicsi voltam…” kategóriákban hirdetett versenyt, és a hagyományoknak megfelelően, minden korosztályból várnak alkotásokat.
A legjobb, amit választhatsz! – Kárpátalja is a Házasság Hetét ünnepli!
Február 7-e és 14-e között számos rendezvénnyel ünnepli meg a Kárpátaljai Nagycsaládosok Egyesülete és a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége a 2016-os Házasság Hetét Kárpátalján. A hétfőtől vasárnapig tartó ünnepségsorozat minden napjára jut néhány színes program: lesz cserkészbál, Házasság Hete-sátor a nagyobb településeken, valamint színházi előadás és templomi rendezvények is. A programok médiatámogatói a Pulzus Rádió és a Kárpátalja.Ma hírportál lesznek.
Egy értékvédő, jövőt építő munka jubileuma – 10 éves a FEMIT
A Felvidéki Magyar Ifjúságért Társulás - FEMIT és a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének - KCSSZ közös szervezésében ünnepségre került sor január 29-én Dunaszerdahelyen a FEMIT fennállásának 10. évfordulója alkalmából. Győri Margit, a társulás elnöke üdvözölte a szép számban megjelent ünneplő közönséget és elmondta, hogy az esemény valójában kétnapos, a pénteki ünneplést szombaton egy szakmai megbeszélés követi, amelyen a Családlánc felvidéki szervezetei, köztük a FEMIT értékeli a Kárpát-medencei kapcsolatépítés eredményeit.
Kárpátaljai Családlánc-tagok képzése Beregdarócon
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) Családlánc programjának kárpátaljai tagjai háromnapos képzésen vettek részt január 20−22. között Beregdarócon. A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége 2001-ben alakult meg azzal a céllal, hogy összefogja a Kárpát-medencében működő családszervezeteket, és képviselje azok érdekeit, illetve terjessze a családbarát szemléletet. 2012-ben a KCSSZ létrehozta a Családláncot, mely olyan Kárpát-medencei civil szervezeteket foglal magába, amelyek a magzatok, az anyák, a családok és a gyermekek védelemével, valamint a házasság és a gyermekvállalás népszerűsítésével foglakoznak.
Tapasztalatcsere Kárpátalján
2016. január 22-én ismét gyermekzsibongás töltötte meg a Balazséri Béthel Központot. Ezúttal a Sámuel Alapítvány családjainak apraja nagyja töltötte meg élettel a táborhelyet. A hétvége fő célja a szülők tapasztalatcseréje volt. Természetesen emellett a lelki táplálék sem volt elhanyagolható. A hétvégét Taracközi Ferenc lelkipásztor nyitotta meg evangelizációval, majd az este további részében beszélgetésre került sor a családok mindennapjairól, sikereiről, nehézségeiről. Mindezek alatt a gyermekeknek külön program volt szervezve. A kisebb korosztálynak lehetősége volt kézműveskedni, kifestőzni, míg a nagyobb korosztálynak játékesttel és mesenézéssel készült a beregszászi ifjúság.
A KCSSZ közleménye a gender-vitáról
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége szerint a családoknak nem érdemes kísérletezniük a genderszemléletű nevelési módszerekkel. Bizonyos európai szellemi áramlatokkal is szembemenve azt javasoljuk, hogy a lányokat a szülők bátran neveljék lányokként, a fiúkat pedig fiúkként: ez a recept az ember eddigi története során jól bevált. A való világban a gyermekeket - valószínűleg még nagyon sokáig - a nők szülik meg, és erre a szerepre a felkészülést kislánykorban kell megkezdeni. Fontos, hogy a szülők ne hagyják magukat összezavarni: nem gond, ha a lányok babáznak, a fiúk pedig dömperrel játszanak! A KCSSZ álláspontja szerint a társadalom hosszú távú érdeke az, hogy gyermekeink - lehetőleg minél nagyobb számban -, "hagyományos" családmodellben nőjenek fel és a biológiai nemüknek megfelelő nevelésben részesüljenek.
Régiós találkozó a Délvidéken
Tanácskozással egybekötött képzést tartott Hajdújáráson a KCSSZ vajdasági régiója, 2016. január 16-án. A tagszervezeti és régiós vezetők mellett a találkozón részt vett Pataki János, a Kárpát-medencei Szövetség elnöke, valamint Dr. Kecskés Péter, az EMMI Család- és Népesedéspolitikáért Felelős Főosztályának vezetője is. Kecskés Péter bemutatta a magyarországi család-és népesedéspolitikát, amelynek célja az, hogy a kívánt és tervezett gyermekek meg is születhessenek. A szakember fontos kormányzati célként emelte ki az együttműködést a hazai és a határon túli civil szervezetekkel. Pataki János véleménye szerint a család intézménye egyre nagyobb védelemre szorul, hiszen a család és a gyermekvállalási kedv növekedése biztosíthatja legbiztosabban a magyarság hosszú távú fennmaradását.