Édesanyák Hete Csíkszeredában
A Csíki Anyák Egyesülete május első hetében rendezi meg az immár hagyományosnak nevezhető, „Édesanyák Hete” elnevezésű programsorozatát. A május 2-án, hétfőn kezdődő és május 7-én, szombaton befejeződő tematikus hét során az érdeklődők előadásokon, kiállításokon, kézműves foglalkozásokon és szentmisén vehetnek majd részt.
A Születés Hetét ünnepli az Életfa Kolozsváron
Az Életfa Családsegítő Egyesület ebben az évben is színes programokkal csatlakozik a Születés Hetét ünneplő Kolozsvári szervezetekhez. Az egyesület gazdag programokkal várja a fiatal párokat, családokat. A hatnapos rendezvénysorozaton számtalan színvonalas előadást és bemutatót tekinthetnek meg az érdeklődők: szó lesz a biztonságos szülésről, a természetes kozmetikumokról, a biztonságos babahordozásról, valamint egyéb, a leendő, illetve már gyermekes anyukák és apukák számára fontos témákról.
Ülésezett a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fóruma
Kövér László: Létfontosságú a magyar munkaerő megőrzése a Kárpát-medencében
Az Országgyűlés elnöke szerint létfontosságú stratégiai ügy a magyar munkaerő megőrzése a Kárpát-medencében, különös tekintettel a külhoni magyar közösségekre. Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes elmondta: eddig nyolcszázhuszonötezren szerezték meg vagy kapták vissza magyar állampolgárságukat a külhoniak közül.
2015-ös tevékenységek összefoglalása
Beszámoló a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének 2015-ös tevékenységéről
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége és a 2012-ben létrehozott Családlánc-mozgalom tavaly is folytatta vállalt küldetését, a családi és kulturális értékek, a házasság, valamint a gyermekvállalás népszerűsítését, továbbá a Kárpát-medencei magyar közösségi élet és a nemzeti öntudat erősítését. 2015 végére a KCSSZ és a Családlánc tagszervezeteinek száma 75-re emelkedett. Jelenleg további 9 szervezet csatlakozása van folyamatban.
Románia forradalma Tőkés László házánál kezdődött
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége tiltakozik Tőkés László állami kitüntetésének visszavonása ellen. Tőkés László érdemei megkérdőjelezhetetlenek az 1989-es román forradalom kirobbantásában és a kommunista diktatúra felszámolásában. Míg Tőkés László hősies küzdelme a demokratikus Romániáért mára az egyetemes történelem kitörölhetetlen részévé vált, Klaus Johannis elnök dicstelen döntése méltatatlan széljegyzet lesz csupán a tankönyvekben és örökös szégyenfolt a román nép történelmében. A román elnök a kitüntetés visszavonásával a forradalmárokat, a Ceausescu-rendszer alatt megalázott és meggyötört magyar kisebbséget és a Tőkéssel szolidáris románokat egyaránt arcul csapta. Johannis cselekedete nem a nemzetiségek békés együttélését és egymás tiszteletét, hanem hatalmi gőgöt hirdet, melynek nincs helye a közös Európában.