A KCSZ közleménye a nemzeti összetartozás évéről szóló törvény parlamenti elfogadásáról
A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége köszönetét fejezi ki minden országgyűlési képviselőnek, aki szavazatával támogatta, hogy a gyászos trianoni békediktátum jövő évi, 100. évfordulója a nemzeti összetartozás éve legyen. Az elmúlt 100 évben a külhoni magyarságnak elképzelhetetlen üldöztetést kellett elszenvednie a szomszédos országok elnyomó, magyargyűlölő rezsimjei alatt. A magyarok bíztak benne, hogy az 1989 után formálódó, új Európában a nemzeti kisebbségek jogai betonbiztos védelmet kapnak. Sajnos az utóbbi évek kárpátaljai, valamint napjaink romániai történései ismét rávilágítottak arra, hogy ez nem történt meg. Bebizonyosodni látszik, hogy a magyarok, mint oly sokszor a történelem során, most is csak egymásra számíthatnak. A külhoni magyar családok számára a Nemzeti Összetartozás Éve nem csupán egy jelkép, ennél sokkal több: a hitük megerősítése abban, hogy lesz magyar jövő a Kárpát-medence minden elcsatolt szegletében, valamint demonstrálása annak, hogy a külhoni magyarok nincsenek magukra hagyva! A kezdeményezés legfontosabb üzenete az, hogy Magyarország kiáll az elcsatolt területeken élő magyarság mellett! Reméljük, ez az üzenet olyan hangos lesz, hogy minden Kárpát-medencei kormány és Európa is meghallja! Köszönjük Magyarország!
Átadták a Parlamentben az Életmese-pályázat elismerései
Kedden délután az Országházban átadták a Kárpát-medencei Életmese-pályázat díjait. Idén hat ország 305 pályázójától 409 pályamunka érkezett a kiíró debreceni Mosolyvirág Nagycsaládosok Egyesületéhez. Ezekből választotta ki a szakmai zsűri az elismerésben részesülő 40 művet. Fűrész Tünde, a KINCS elnöke a köszöntőjében olyan kincseknek nevezte a pályázók életmeséit, amelyek erősítik az összetartozást, valamint a nemzeti és családi értékek megerősödését. A Köldökzsinór Programról elmondta, hogy a kezdeményezés által biztosított támogatásokkal a magyar családpolitika átlépte a trianoni határokat. A program bevezetése óta a külhoni szülők közel 14 ezer újszülött után vehettek fel támogatásokat. Márton Zsuzsanna, a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének elnöke a KCSSZ legfontosabb küldetésének nevezte a hagyományos családi értékek átmentését az utókor számára. A pályázatot tizenegy évvel ezelőtt hirdette meg először a Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete. A kezdeményezéssel a civil szervezet a családi élet szépségeire, értékeire kívánja felhívni a közvélemény figyelmét.
A KCSSZ közleménye a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából
A nemzeti összetartozás kötőelemei a többség által vállalt közös értékek. Lehet persze kötőelem a közös gyász is. Így volt ez közel száz évig, hiszen a szégyenteljes trianoni békediktátum aláírásának évfordulójára csak elszoruló szívvel tud emlékezni a magyar. Az élet jogán egyszer azonban minden gyászévnek véget kell érnie. A gyász lezárása a megújuló élet kezdete is egyben, melynek szilárd alapja a múlt, a ráépülő ház pedig a jelen tégláiból összeálló jövő.
Minden sikeres országban található egy olyan közös hit, felvállalás, amelyet a többség elfogad és magénak vall. Magyarországnak ilyen, közösen vállalt, kikezdhetetlen értéke lehet a családbarát szemlélet. Ez lehet a magyarság számára az az érték, amelyet liberális, konzervatív, bal- és jobboldali egyaránt magáénak vall. Amit mindenki erősít és senki sem rombol. A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége azt javasolja, hogy a Nemzeti Összetartozás Napja legyen eztán a Családbarát Magyarország Napja is egyben. Így kaphatna helyet a nemzeti összetartozás üzenetében a magyarság szomorú múltja mellett a reményteljes jövő is. Hiszen a gyászt csak a jövő ígérete enyhítheti.
Életmese tizenegyedszer
A Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete immár 11. alkalommal hirdette meg Életmese című pályázatát. A díjátadóra június 4-én, az Országházban kerül sor. Az ünnepségen részt vesz Fűrész Tünde, a KINCS, Márton Zsuzsanna, a KCSSZ és Radnainé Filep Ildikó, a kezdeményezést útjára indító Mosolyvirág elnöke. A pályázók családi történetekkel, szülőktől, nagy- és dédszülőktől hallott „életmesékkel” nevezhettek a versenybe. A kezdeményezéssel a civil szervezet a családi élet szépségeire, értékeire kívánja felhívni a közvélemény figyelmét. Idén hat országból, 305 pályázótól 409 pályamunka érkezett. A legjobb írásokból közös kötet készül. A díjkiosztó ünnepség fővédnöke dr. Kövér László, az Országgyűlés elnöke, támogatója pedig a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége.
2018-as tevékenység összefoglalása
Elnöki beszámoló a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének 2018-as tevékenységéről
A KCSSZ közleménye az EP-választások alkalmából
A külhoni magyar képviselők legfontosabb küldetése az Európai Parlamentben a nemzeti kisebbségi jogok védelme és azok bővítése. A Kárpát-medencei magyarság csak összefogva tud sikeresen fellépni a nemzeti kisebbségek jogainak védelmében. Ezt az EP-választás eredményei is ékesen bizonyítják. A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) nagy győzelemként értékeli, hogy a hétvégi szavazás eredményeként a romániai magyarság képviselőket küldhet az Európai Parlamentbe, ugyanakkor sajnálja, hogy a felvidéki magyarság az összefogás hiánya miatt képviselet nélkül maradt. Bízik abban, hogy a nemzeti érzelmű magyar képviselők összefogva, hatékonyan tudják majd érvényesíteni a Kárpát-medencei magyarság érdekeit Strasbourgban és Brüsszelben. A KCSSZ az európai parlamenti választások eredményét győzelemként értékeli. A magyar választók erőteljes felhatalmazást adtak a leendő képviselőknek a hagyományos család intézményének védelmére és a gyermekvállalást segítő családpolitika modelljének európai terjesztésére. A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége szintén ezen értékek felvállalásával végzi tevékenységét. A Szövetség arra kéri az újonnan megválasztott magyar képviselőket, hogy lépjenek fel közösen a nemzeti kisebbségek és a családi értékek védelmében, az Európai Parlamentben.
Új elnöke van a KCSSZ-nek
Tisztújító küldöttgyűlést tartott a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége a hétvégén, Budapesten. Az erdélyi, vajdasági, kárpátaljai, felvidéki és belföldi családszervezeti vezetőket Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár köszöntötte. Beszédében hangsúlyozta, a magyar kormány elkötelezett abban, hogy a családok segítésével tegyen a társadalom elöregedése ellen. A kormány családsegítő intézkedéseit egy egyre terebélyesedő fához hasonlította, melyen már jól látszanak a legújabb hajtások is.
A Berlin Hotelben megtartott rendezvényen a küldöttek Márton Zsuzsannát (37) választották meg két évre a KCSSZ elnökének. A kétgyermekes családanya 2016 óta a Partiumban található Egri község polgármestere. Az új elnök a gyermekvállalási kedv és a családbarát szemlélet erősítését, valamint a magyarság szülőföldön maradásának ösztönzését tartja a Szövetség legfontosabb küldetésének. Biztos benne, hogy a hagyományos értékekre nyitott fiatalok közösségi életbe történő bevonásával és a Szövetség tevékenységének széleskörű népszerűsítésével a Kárpát-medencei összefogás a vezetése alatt tovább erősödik majd.
Az új, háromtagú elnökségben Pataki János (55) leköszönő elnök, elnökhelyettesként folytatja munkáját. A másik elnökhelyettes Gajda Nóra (49), a vajdasági Kolibri a Családokért Egyesület vezetője lett.
A küldöttgyűlés új egyesületek felvételéről is döntött: a szombathelyi Alpokalja Nagycsaládos Egyesületet, a vajdasági Házas Hétvége Mozgalmat, valamint a szintén vajdasági Bácskossuthfalvi Életfa Nagycsaládos Egyesületet a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége vette fel tagjai közé, az erdélyi Rekettye Kulturális Egyesület pedig a Családlánc- mozgalomhoz csatlakozott.