Magyar Szó, 2015. október 7. - Zentaiak az Európai Parlamentben
A zentai Gyermekbarátok Egyesülete más vajdasági civil szervezetek vezetőivel együtt az elmúlt héten részt vett az Európai Parlament Családok jövője – A jövő családjai címmel megrendezett konferenciáján. A konferenciáraHölvényi György és Pelczné Gáll Ildikó, Magyarország európai parlamenti képviselői, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, valamint a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége szervezésében került sor.
A konferencián részt vett Kiss Tamás romániai szociológus, kisebbségkutató, Márki László, az Európai Nagycsaládos-szövetség elnöke, Marijana Petir, Horvátország EP-képviselője, Anna Záborská kereszténydemokrata szlovákiai EP-képviselő, Székely András, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom képviselője. Hölvényi György, a KDNP EP-képviselője beszámolójában rámutatott a konferencia legfontosabb céljára, a tagállamok hatékony családpolitikájának kezdeményezésére.
A rendezvényen Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára is részt vett, véleménye szerint a családközpontúságra nemcsak Magyarországon, hanem Európában is nagyon nagy szükség van.
Pelczné Gáll Ildikó szerint nincs kellő figyelem, támogatás és erőforrás a tagállami rendszerek jó gyakorlatainak összesítésére.
Szabó Endrének, a KCSSZ tiszteletbeli elnökének véleménye szerint a társadalom számára fontos a pozitív család megfogalmazása, amelynek alapja a jó házasság.
A konferencia kerekasztal-beszélgetéssel zárult.
Hölvényi-eu-fidesz.hu, 2015. október 3. - A családok jövője, a jővő családja - Kossuth Rádió interjú Hölvényi Györggyel és a konferencia résztvevőivel
Noha a családpolitika és a gyermekvállalás erősítésének támogatása alapvetően tagállami hatáskörbe tartozik, megfelelő Európai Uniós szintű intézkedésekre is szükség van, hiszen azok mindegyike hatással van a családok életére- hangzott el a családok jövőjével foglalkozó konferencián, melyet a héten Brüsszelben, az Európai Parlamentben rendeztek. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a demográfiai krízis szinte minden országban komoly problémát okoz, amire a megfelelő családpolitika jelenthet megoldást. Magyarország jó példákkal tud szolgálni mások számára is.
Horvátországban tavaly csupán fele annyi gyermek született, mint 1950-ben, hívta fel a figyelmet az ország előtt álló egyre súlyosbodó kihívásra Marijana Petir, az Európai Parlament horvát néppárti képviselője. A politikus hozzátette azt is, hogy miközben országában a házasságkötések száma a felére esett, a válásoké a négyszeresére növekedett. Hangsúlyozta, hogy Európa számára évszázadokig a család volt az egyik legfontosabb érték, és most ehhez kellene visszatérni.
Családháló, 2015. október 1. - A családok szerepéről tartottak konferenciát Brüsszelben
A családok jövőjéről tartottak konferenciát szerdán az Európai Parlament (EP) brüsszeli épületében Fidesz-KDNP-s EP-képviselők, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), valamint a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) szervezésében. A rendezvényen Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára is részt vett, aki kijelentette: Magyarország családbarát ország, a családközpontú megközelítésre pedig mind Magyarországon, mind szerte Európában szükség van. Az államtitkár ismertette, hogy a fiatalok számára a család szolgál elsődleges információforrásként, s Magyarországon vannak olyan erős civilszervezetek, amelyek a családokat helyezik a középpontba, és a kormány is ezeket az értékeket igyekszik érvényesíteni. Novák Katalin rámutatott, hogy Magyarország népessége 34 éve csökken, s ha ez ilyen ütemben folytatódik, akkor 2060-ra 7,2 millióra mérséklődik az ország lakossága.
Magyarország egy családbarát hely
A politikus arra is kitért, hogy november elején demográfiai fórumot tartanak Budapesten, melynek Orbán Viktor miniszterelnök lesz a fővédnöke és házigazdája. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a magyar kormány a családok boldogulását helyezi előtérbe. Célja az, hogy tisztességes munkából meg lehessen élni, amelyhez mindenek előtt öt dolog szükséges. Elsőként a munkahelyet említette, majd azt, hogy az államnak legalább részben át kell vállalnia a gyermeknevelés terheit. Emellett a politikus szerint hosszú távú, rugalmas, kiszámítható és átfogó családpolitikára van szükség, megfelelő jogszabályi környezetet, támogató közeget kell teremteni. Ezen túlmenően pedig családbarát gondolkodás szükséges.
Novák Katalin leszögezte, a kormány családpolitikájának lényege az, hogy megadja a szabad választás lehetőségét, és megteremtse a boldogulás feltételeit. Kiemelte a családi adózás szerepét, melynek révén 2019-ig 300 milliárd forint marad a gyermeket nevelő családoknál. Mind több gyermek kap ingyenes tankönyveket és étkezést is. A családpolitika részeként említette az államtitkár az otthonteremtés elősegítését, a nyaralást lehetővé tévő Erzsébet-programot is.
Hírös.hu, 2015. október 7. - A családok jövője – A jövő családjai
Ezzel a címmel szervezett konferenciát a közelmúltban Hölvényi György és Pelczné Gáll Ildikó, hazánk uniós képviselői, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) valamint a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ). A rendezvénynek az Európai Parlament brüsszeli székháza, annak is az Antal József nevét viselő épülete adott otthont.
A konferenciára több mint 80-an kaptak meghívást a családügyet segítő és támogató civil szervezetek vezetői, képviselői, érdekképviselői közül. Kecskemétről Engert Jakabné, a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület elnöke, önkormányzati képviselő vett részt az eseményen
A konferencia legfontosabb célja a tagállamok hatékony családpolitikájának kezdeményezése, a jó gyakorlatok megismerése volt, hisz a kiszámítható családpolitika hatással lehet a demográfiai kihívásaira is. Elsőként a két házigazda Hölvényi György és Pelzné Gáll Ildikó képviselők köszöntötték a konferencia előadóit és résztvevőit. Hölvényi György kiemelte, hogy Magyarország Alaptörvénye a családra, mint egységre tekint és kiemelten védi a családot, illetve a házasságot. Fontosnak tartja, hogy az egyes nemzet államok családokat támogató rendszere, a jó gyakorlatok megismerése is célja a rendezvénynek.
Délvidéki civil portál, 2015. október 4. - Családok és családszervezetek az Európai Parlament fókuszában
A Kolibri Nagycsaládosok Egyesülete is részt vett azon a konferencián, amit családok jövőjéről tartottak az Európai Parlament (EP) brüsszeli épületében.
A konferenciára Hölvényi György és Pelczné Dr. Gáll Ildikó európai parlamenti, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), valamint a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) szervezésében került sor.
A konferencia egyik célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a európai demográfiai kihívásokra és a családok kulcsfontosságú szerepére,.
Hölvényi György KDNP-s EP-képviselő, a rendezvény egyik házigazdája rámutatott, hogy a konferencia legfontosabb célja, hogy a résztvevők tapasztalatokat cserélhessenek és terjedhessenek az úgynevezett jó gyakorlatok.
A rendezvényen Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára is részt vett. Elmondta, hogy Magyarországot családbarát országnak tartja, véleménye szerint a családközpúntúságra nem csak Magyarországon, de Európában is nagyon nagy szükség van. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a demográfiára megoldás lehet a családok helyzetbehozása és támogatása, csaúgy, mint a családba fektetett láthatatlan munka elismerése is.
Pelczné Gáll Ildikó fideszes EP-képviselő, az uniós parlament egyik alelnöke a demográfiai helyzet súlyosságára, a csökkenő gyermekvállalási kedvre és az elöregedő társadalomra hívta fel a figyelmet. . Úgy gondolja hogy nem szabad szembeállítani a családot és a karriert. A fideszes politikus kijelentette, egyetlen útja van a demográfiai problémák megoldásának: a családok támogatása.
Gérard-François Dumont egyetemi tanár, demográfus véleménye szerint az állam szerepe nagyon fontos és nagy hatással van a családok életére.
Marijana Petir horvát EP képviselőasszony is jelen volt a konferencián. A család fontosságát említve kiemelte, hogy a család megvéd, biztonságot ad és megtanít megkülönböztetni a jót a rossztól.
Uhereczky Ágnes az Európai Családszervezetek Konföderációjának (COFACE) igazgatója bemutatta a szervezetet, amelyet képvisel, elmondta, hogy összesen 28 országban, 56 tagszervezetük van, 30 millió családot és körülbelül 100 millió állampolgárt érintenek tevékenységükkel. Egyik céljuk az esélyegyenlőség népszerűsítése, illetve a munka és család összeegyeztetése.
Vajdaságból a Kolibri Nagycsaládosok egyesületén kívül, a konferencián jelen volt még a szabadkai Smile, a zentai Gyermekbarátok és Házas Hétvége valamint a padéi Innovációs Központ képviselője is.
Megtiszteltetés volt számunkra a lehetőség! Köszönjük a szervezőknek!
Felvidék.ma, 2015. október 3. - A "Családok jövője - A jövő családjai"
Az Európai Parlament (EP) brüsszeli székházában "A családok jövője – A jövő családjai" címmel tartottak konferenciát szerdán, szeptember 30-án.
A konferencia Hölvényi György és Pelczné Gáll Ildikó, Magyarország európai parlamenti képviselői, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), valamint a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) szervezésében került megrendezésre.
Hölvényi György, a KDNP EP-képviselője, a rendezvény egyik házigazdája rámutatott, hogy a konferencia legfontosabb célja a tagállamok hatékony családpolitikájának kezdeményezése lehet. Hangsúlyozta, hogy Magyarország Alaptörvénye a családra, mint egységre tekint és kiemelten védi a házasság intézményét. "A magyar kormány meggyőződésből, évek óta következetesen szélesítette a családok támogatását szolgáló eszköztárát, rövid és hosszú távú intézkedések egész sorával" - mondta a képviselő.
Kormány.hu, 2015. október 1. - A családok szerepéről tartottak konferenciát Brüsszelben
A családok jövőjéről tartottak konferenciát szerdán az Európai Parlament (EP) brüsszeli épületében Fidesz-KDNP-s EP-képviselők, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), valamint a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) szervezésében.
A rendezvényen Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára is részt vett, aki kijelentette: Magyarország családbarát ország, a családközpontú megközelítésre pedig mind Magyarországon, mind szerte Európában szükség van.
Az államtitkár ismertette, hogy a fiatalok számára a család szolgál elsődleges információforrásként, s Magyarországon vannak olyan erős civilszervezetek, amelyek a családokat helyezik a középpontba, és a kormány is ezeket az értékeket igyekszik érvényesíteni.
Magyar Idők, 2015. október 1. - A demográfiai krízis nem csak tagállami probléma
Noha a családpolitika és a gyermekvállalás erősítésének támogatása alapvetően tagállami hatáskörbe tartozik, megfelelő Európai Uniós szintű intézkedésekre is szükség van, hiszen azok mindegyike hatással van a családok életére – hangzott el azon a családok jövőjéről szóló konferencián, amelyet szerdán tartottak az Európai Parlament (EP) brüsszeli épületében Fidesz-KDNP-s EP-képviselők, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE), valamint a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége (KCSSZ) szervezésében.
A konferencia előkészítői úgy vélik, Európa államainak többségére manapság jellemző a demográfiai tél. Ugyanakkor egy jó családpolitika kézenfekvő megoldása lehet az egyes tagállamokban demográfiai kihívásaira. A jó példákat szem előtt tartva pedig a tagállamoknak célszerű lenne konzultálniuk.
Novák Katalin, család – és ifjúságügyért felelős államtitkár felszólalásában azt hangsúlyozta: Magyarország családbarát ország, a családközpontú megközelítésre pedig mind Magyarországon, mind szerte Európában szükség van. – A családpolitika tagállami hatáskör, az európai politikákban is mind jobban megjelenik az egyénközpontú gondolkodás, de a társadalmak erősítéséről, a közösségekről való gondolkodásról kevés szó esik. Amikor európai politikákról van szó, akkor is ezt a családközpontú, közösségközpontú gondolkodást érdemes lenne az EU tagállamaiban és az uniós grémiumokban is szem előtt tartani -mutatott rá az államtitkár, szerint fontos Brüsszelben is megmutatni, hogy Magyarország kormányzása ezt a szemléletet követi, és van egy erős civil társadalom, amely szintén fontosnak tartja ezeket az értékeket. A magyar családpolitikáról úgy vélekedett, az megadja a szabad választás lehetőségét, és megteremti a boldogulás feltételeit. Az elmúlt évek intézkedései közül a családi adózás szerepét emelte ki, melynek révén 2019-ig 300 milliárd forint marad a gyermeket nevelő családoknál.
– Magyarország népessége 34 éve csökken, s ha ez ilyen ütemben folytatódik, akkor 2060-ra 7,2 millióra mérséklődik az ország lakossága. Ráadásul nem mi vagyunk az utolsó helyen, így ez a demográfiai válság nem magyar sajátosság, európai probléma is – hívta fel a figyelmet. Az államtitkár kiemelte: a termékenységi ráta 1,2 körüli volt az elmúlt évtizedekben. Köszönhetően annak, hogy a kormány 2010-es hatalomra kerülése után már első lépésként is a családok boldogulását helyezte előtérbe, ez a mutató 1,4-re emelkedett. – Ez még nem ideális, de látható jelei vannak annak, hogy kiszámítható támogatás mellett a családok könnyebben vállalnak több gyermeket. – A kormány célja az, hogy tisztességes munkából meg lehessen élni, amelyhez mindenek előtt öt dolog szükséges. Első a munkahely biztosítása. Továbbá az államnak legalább részben át kell vállalnia a gyermeknevelés terheit. Emellett hosszú távú, rugalmas, kiszámítható és átfogó családpolitikára van szükség, megfelelő jogszabályi környezetet, támogató közeget kell teremteni. Ezen túlmenően pedig családbarát gondolkodás szükséges – sorolta.